postheadericon Wyszczuplające fasony spódnic

Trudno wyobrazić sobie kobiecą szafę, bez stroju jakim jest spódnica. Zestawiona z odpowiednią górą i właściwym obuwiem, może sprawić, że nawet mając kilka kilogramów więcej, możesz czuć się i wyglądać wyjątkowo kobieco i atrakcyjnie. Aby jednak uzyskać taki efekt, musisz wiedzieć jakie fasony spódnic wyszczuplają sylwetkę i pomagają zatuszować pewne niedoskonałości Twojego ciała.

Więcej kilogramów to nie problem!

Jeśli chcesz czuć się pewnie i kobieco, ale masz kilka centymetrów w nadmiarze, nigdy nie powinnaś ślepo podążać za modą. Naśladując bezmyślnie prezentowane na wybiegach mody kreacje (zestawienia), ale nie dopasowując ich do swojej sylwetki, robisz sobie tylko krzywdę. Zbyt małe czy za duże rozmiary ubrań a także nieodpowiednie ich fasony, zbyt krzykliwe kolory lub za bardzo wyraziste wzory, mogą spowodować, że Twoja masywna sylwetka, optycznie staje się jeszcze większa. Ty z kolei – zamiast komfortowo – czujesz się fatalnie a dodatkowo narażasz się na wyśmianie. Nie przejmuj się jednak, gdyż podobne ‘modowe wpadki’, miewają także i Twoje szczupłe koleżanki. Aby jednak ich uniknąć, powinnaś po prostu zwrócić większą uwagę na właściwe fasony a w przypadku stroju jakim jest spódnica, dodatkowo na jej długość.

Spódnicą w fałdki, szerokie biodra czy duży brzuszek

Dla masywnej sylwetki, najbardziej polecane są spódnice lekko dopasowane w biodrach i rozkloszowane ku dołowi. Jest to fason, który przede wszystkim sprawia, że Twoje biodra stają się węższe. Twoim sprzymierzeńcem, są również spódnice ołówkowe zestawione z luźnymi dłuższymi bluzkami lub tunikami z zaokrąglonym dołem. Tego typu kreacje, świetnie wysmuklą biodra, a całej sylwetce nadadzą zmysłowego i extra – kobiecego wyglądu. Styliści podpowiadają też, że podobny efekt uzyskasz nosząc spódnice o długości za kolano z drobnymi falbankami lub wzorami ku dołowi. W ten sposób, możesz odwrócić uwagę od najbardziej newralgicznych miejsc Twojego ciała. Dobrym fasonem dla Ciebie jest także spódnica z koła lub półkola. Powinnaś na nie zwrócić uwagę głównie wtedy, gdy Twoim problemem jest bardzo duża pupa. Kiedy borykasz się z dużym brzuszkiem, powinna Cię zainteresować spódnica z obniżoną talią lub/i karczkiem. Twoją puszystą figurę, świetnie ukryją również spódnice z ciemnymi panelami. Ich konstrukcja wyróżnia się tym, iż po bokach posiadają one czarne pionowe pasy o różnej szerokości, kształcie i długości. Nie tylko świetnie wysmuklają sylwetkę odbierając jej szerokości, ale są także super-modne. Będąc puszystą powinnaś też nosić spódnice z plisami, które sprawiają, że spódnica rozszerza się ku dołowi, a tym samym modeluje Twoją sylwetkę, nadając jej lekkości. Spódnice z przeszyciami, również sprzyjają Twoim bujniejszym kształtom, podobnie zresztą jak spódnice z rozcięciami po bokach oraz fasony spódnic z zapięciem na guziki od góry do dołu. Ich konstrukcje ukrywają szerokie biodra oraz pomagają wyeksponować to, co w naszej sylwetce najładniejsze. Bardzo dobrym pomysłem będzie też, modelująca i równoważąca figurę spódnica z kontrafałdami w dolnej części bioder.
Najlepszym dodatkiem do Twoich ‚antypuszystych’ spódnic, jest obuwie na wyższym obcasie. 

Dodaj komentarz

Gorące tematy