Wiosenne płaszcze dla puszystych

wiosenny-plaszczyk-xxlWczesna wiosna sprzyja zakładaniu nieco lżejszych rzeczy. Musimy jednak pamiętać o tym, aby nie wyziębić organizmu, który przez ostatnich kilka miesięcy przyzwyczajony był do zupełnie innych warunków pogodowych i temperatur. Dlatego też najlepiej w tym celu wykorzystać płaszcz wiosenny. Projektanci tego typu odzieży wierzchniej zadbali o to, aby zarówno szczupła jak i bardziej kształtna pani mogła znaleźć wśród ich propozycji coś najbardziej odpowiedniego dla niej.

Wybierając płaszcz wiosenny należy zwrócić uwagę głównie na to, aby był jak najlepiej dopasowany do naszej sylwetki.

Jeśli jesteśmy „klepsydrami” czyli posiadamy duży biust, szerokie biodra i wcięcie w talii, wówczas najlepiej spisze się taki fason płaszcza, który posiada wyraźne wcięcie w pasie. Możemy sobie pozwolić na płaszcze ze stójką jak i z wykładanymi kołnierzami. Mogą to być również płaszcze wiązane paskiem w talii.

Jeśli jesteśmy „jabłkami” czyli mamy bardziej rozbudowaną środkową część ciała, powinnyśmy skupić się na płaszczach o prostym kroju. Dzięki temu optycznie wyszczuplimy sylwetkę a jednocześnie nadamy jej kobiecej lekkości. Nie ma mowy jednak o paskach lub innego rodzaju zdobieniach w talii (!).

„Gruszki”, czyli właścicielki szerokich bioder i węższej górnej partii ciała, powinny skupić się na tych płaszczach, które optycznie „poszerzą” górę oraz zatuszują szerokie biodra. Dlatego też mile widziane są tu płaszcze z bufkami na ramionach, a także dużymi wykładanymi kołnierzami. Świetnie spiszą się tu również tak zwane dwurzędówki czyli płaszcze z dwoma rzędami zapięć. W tym przypadku dozwolone są również wcięcia w talii zaznaczone paskiem, marszczeniem czy innym tego typu „dodatkiem”.

Jeśli jesteś niską kobietą, pamiętaj, aby Twój płaszcz nie sięgał dalej niż do kolan. W przeciwnym wypadku tylko skrócisz jeszcze bardziej swoją sylwetkę, co naturalnie doda Ci jeszcze kilogramów.

Wysoki wzrost to większa dowolność w doborze długości płaszcza wiosennego. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić w tym kierunku, gdyż ta właśnie cecha płaszcza często decyduje o tym, jak zaprezentuje się w nim Twoja sylwetka.

Wybierając dla siebie płaszcz wiosenny musisz też zwrócić uwagę na jego kolor. W tym sezonie obowiązkowe barwy to odcienie żółci, pomarańcze, chabry i odcienie niebieskiego. Pamiętaj jednak, aby nie wybierać jaskrawych tonów. Skup się przede wszystkim na nieco „rozmytych” lub nieco bardziej pastelowych odcieniach tych trzech kolorów. Możesz za to poszaleć pod kątem kolorów i ich tonacji, wybierając dodatki do swoich płaszczy. W tym sezonie styliści proponują nam przede wszystkim dodatki w kontrastowych barwach. Przykładem może być tu zestawienie typu pomarańczowy płaszcz a do niego rzucająca się mocno w oczy niebieska torebka.

(Artykuł przeczytało w sumie 397 osób, 1 osób dzisiaj)

Dodaj komentarz