Dresy dla puszystych pań

Sport to zdrowie …

Jeszcze do niedawna puszyste kobiety miewały poważne trudności ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie odzieży – również tej sportowej… Jednakże projektanci mody dla kobiet postawili wreszcie na pełniejsze kształty i przygotowali także stroje sportowe w dużych rozmiarach. Dzięki temu każda bardziej kształtna kobieta, która pragnie wprowadzić w swoje życie zasadę: „sport to zdrowie a ruch to życie” może skompletować swoją odzież sportową w dowolny sposób. 

Dresy na miarę.

Najwygodniejszą formą stroju sportowego wydaje się być dres czyli dwuczęściowy komplet składający się z bluzy i spodni. Puszyste panie powinny postawić tu przede wszystkim na wygodę. Dres dla puszystej powinien być lekko dopasowany do figury ale na tyle luźny, by nie krępował ruchów. Góra stroju powinna być nieco szersza w biuście. Spodnie dresowe dla puszystej mogą mieć lekko rozszerzane ku dołowi nogawki. Nie powinny one opinać zbyt mocno ud. Idealne spodnie dresowe w dużych rozmiarach powinny być nieco luźniejsze w kroku, co będzie znacznie ułatwiało poruszanie się a tym samym zatuszuje pewne niedoskonałości damskiej figury. 

Idealne dresy dla puszystej powinny być wykonane z miękkiej, delikatnej ale i przewiewnej tkaniny. Chodzi o to, aby taki strój ładnie otulał naszą sylwetkę a nie opinał ją nieestetycznie. 

Krój takiego dresu nie może absolutnie przypominać wyglądem „szerokiego namiotu”. Fakt, będzie nam w nim wygodnie, ale równocześnie nasza sylwetka zyska wtedy na objętości – czego wolimy raczej uniknąć. 

Najlepsze dla puszystych pań to dresy welurowe. Najlepiej jeśli będą one utrzymane w ciemniejszych (a tym samym cieplejszych) barwach na przykład: bordo, fiolet czy szary. Bluza dresowa powinna być lekko dopasowana w talii i rozpinana. Może być z kapturem lub bez. Jeśli decydujemy się na to, by była to  bluza z kapturem koniecznie wybierzmy wersję bez jego sznurowania. W przeciwnym razie góra stroju może okazać się za krótka, co nie będzie zbyt dobrze wyglądało. 

Równie dobrym rozwiązaniem będzie dres bawełniany dla puszystej. Tutaj można pozwolić sobie na wersje jednokolorowe z kontrastowymi dodatkami np.: jasne paski po bokach spodni lub logo producenta. Warto pamiętać by był to dres wykonany z cieńszej bawełny – grube dresy będą tylko powiększały naszą sylwetkę. Zwróćmy też uwagę na dresy niesznurowane. Nasza sylwetka będzie lepiej prezentowała się w dresie zapinanym na ekspres i wykończonym delikatnym ściągaczem. To nada naszej sylwetce delikatności i nieco optycznie ją wyszczupli. Okrąglejsze sylwetki niezbyt dobrze prezentują dresy z gumowanymi ściągaczami u nogawek spodni i mankietów bluzy. Puszyste panie powinny również wiedzieć, że nie dla nich są dresy ortalionowe. Dają one efekt „napompowanej figury” co wygląda wyjątkowo nieciekawie, szczególnie gdy mamy naprawdę duże kształty. 

Wybierając dres dla puszystej warto też zwrócić uwagę na wersje ze spodniami ¾. Wówczas dobrze jeśli będą to dresy bawełniane o klasycznym prostym kroju. Mogą być nawet nieco luźniejsze – dotyczy to zarówno bluzy jak i samych spodni. 

Ważnym dodatkiem do naszego stroju sportowego będą buty. Najlepsze są tu adidasy lub trampki. Pamiętajmy by nie były one zbyt masywne,  ale  za to lekkie i wyposażone w dobry amortyzator. 

(Artykuł przeczytało w sumie 698 osób, 1 osób dzisiaj)

Dodaj komentarz